O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


25.03.2017 Weekendowe utrudnienia w ruchu: Demonstracje i Półmaraton Warszawski

W weekend w Warszawie można się spodziewać utrudnień w ruchu i zmian w komunikacji; w sobotę odbędą się m.in. marsz poparcia dla UE i manifestacja frankowiczów; w niedzielę ulicami przebiegnie 12. PZU Półmaraton Warszawski, na czas imprezy wyłączonych z ruchu będzie kilkanaście ulic po obu stronach ...
www.gazetaprawna.pl
25.03.2017 Prof. A. Dudek: Rzeczywistym celem założycieli ROPCiO była walka o niepodległość

Ruch Obrony Praw Człowieka i Obywatela miał być inkubatorem dla przyszłych ruchów niepodległościowych, które miały podjąć działalność w niedalekiej przyszłości – powiedział PAP prof. Antoni Dudek z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 40 lat temu, 25 marca 1977 r. powołano ROPCiO.
www.gazetaprawna.pl
25.03.2017 Prof. Andrzej Kidyba: Legislacyjne chwasty [FELIETON]

Po nowelizacji kodeksu spółek handlowych występuje sprzeczność pomiędzy sąsiednimi przepisami. Mimo że art. 201 par. 4 k.s.h. dopuszcza możliwość zmiany zasad powoływania członków zarządu wyłącznie w umowie, to art. 2011 zezwala na dokonanie tego również uchwałą wspólników.
www.gazetaprawna.pl
25.03.2017 64 proc. polskich firm obawia się cyberataków na systemy przemysłowe

64 proc. polskich firm produkcyjnych obawia się cyberataków na systemy przemysłowe, których skutkiem może być np. wstrzymanie produkcji - wynika z najnowszego raportu PwC. 'To co kiedyś było tylko science-fiction staje się rzeczywistością' - powiedział PAP Jacek Sygutowski, szef Zespołu Cyber Secu...
www.gazetaprawna.pl
25.03.2017 Powstaje pierwszy system informacyjno-analityczny mający wspomagać akcje policji [WIDEO]

Za dwa lata powstać ma nowoczesny system informacyjno-analityczny, który wspomagać ma działania policji w zakresie analizy ryzyka akcji i operacji policyjnych. System przyczynić się ma do bardziej efektywnego zarządzania akcjami w przypadku np. imprez masowych czy działań antyterrorystycznych.
www.gazetaprawna.pl
25.03.2017 Chiny: Katastrofa budowlana na południu kraju. Nie żyje 9 osób

Na południu Chin doszło w sobotę do katastrofy na miejscu budowy elektrociepłowni, w wyniku czego zginęło dziewięć osób, a dwie zostały ranne - poinformowała agencja prasowa Xinhua. W sprawie wypadku wszczęto postępowanie wyjaśniające.
www.gazetaprawna.pl
25.03.2017 Komornik: Nowelizacja ws. alimentów to dobry ruch rządu

Nowelizacja Kodeksu karnego mająca pomóc w efektywniejszym egzekwowaniu alimentów, to pierwszy krok koniecznych zmian - ocenił komornik Robert Damski z zespołu ekspertów ds. alimentów RPO i RPD. Wskazał na potrzebę utworzenia rejestru dłużników alimentacyjnych.
www.gazetaprawna.pl
25.03.2017 Izrael działa jak Trump: Zakaz wjazdu jako kolejna karta przetargowa

Budzący kontrowersje zakaz wjazdu na swoje terytorium wprowadziło właśnie państwo żydowskie. W przyszłych, nieuniknionych targach o kolejną próbę rozwiązania konfliktu bliskowschodniego podniesienie szlabanów dla krytyków Izraela może zatem stać się kartą przetargową, dzięki której „Bibi” – jak roda...
www.gazetaprawna.pl
25.03.2017 Tylko krowa nie zmienia poglądów. Ale 'niektóre konwersje to łajdacki oportunizm'

Jedni zaprzeczają, inni przyznają się bez wahania. Są tacy, którzy dojrzewają do zmian, i ci, którzy przeżywają nagły zwrot. Jak to jest, że porzucamy swoje przekonania?
www.gazetaprawna.pl
25.03.2017 Zmiana czasu na letni a podróż pociągiem

W ten weekend, w nocy z 25 na 26 marca, nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Wskazówki zegarów zostaną przesunięte o godzinę do przodu, z 02.00 na 03.00. Podczas zmiany czasu w trasie będzie 18 składów PKP Intercity.
www.gazetaprawna.pl
25.03.2017 Białoruś: Zatrzymanie opozycjonisty Uładzimira Nieklajeua

Kandydat na prezydenta Białorusi w wyborach w 2010 r. i jeden z liderów opozycji Uładzimir Nieklajeu został zatrzymany w nocy z piątku na sobotę w pociągu Warszawa-Mińsk. Polityk wracał do białoruskiej stolicy ze spotkania w polskim Sejmie.
www.gazetaprawna.pl
25.03.2017 Syria: 16 ofiar nalotu na więzienie

Co najmniej 16 osób zginęło w wyniku nalotu na więzienie w syryjskiej prowincji Idlib, która jest kontrolowana przez rebeliantów - poinformowało w sobotę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. W ataku zginęli zarówno więźniowie jak i strażnicy.
www.gazetaprawna.pl


Archiwum

2017: styczeń, luty, marzec
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys